Herzlich willkommen auf der Homepage von Biomasa Partner Group
Rufen Sie uns an(+48) 63 245 59 29

NATÜRLICHE ENERGIEQUELLE

IM EINKLANG MIT DER NATUR
VIDEOFILM
Laden Sie den Katalog herunter
MEHR SEHEN
BIOMASA PARTNER GROUP

Wir sind ein führender Hersteller und begehrter Lieferant von EN Plus- und DIN Plus-zertifizierten Holzpellets, Holzbriketts, hochwertigem Rohstoff zur Herstellung von Holzpellets und Holz-Biomasse für energetische Zwecke. Wir bieten komplette Lösungen für Transport, Spedition und Logistik.

MEHR SEHEN

Producent tarcicy, biomasy i pelletu drzewnego

Holz-Biomasse
Hochwertiger Rohstoff zur Herstellung von Holzpellets und für energetische Zwecke.
MEHR SEHEN
Holzpellets
Ein umweltfreundlicher, zertifizierter Brennstoff, der aus Biomasse hergestellt wird – gehört zu den effizientesten Energieträgern.
MEHR SEHEN
Holzbriketts
Eine ideale Lösung als Brennstoff für Kamine und Kachelöfen.
MEHR SEHEN
Holzpaletten
Wir bieten Ihnen eine Auswahl an neuen, aus qualitativem Rohmaterial gefertigten Holzpaletten.
MEHR SEHEN

Wybierz sprawdzonego producenta pelletu - Biomasa Partner Group

Już od ponad dekady naszym celem jest produkcja wysokiej jakości certyfikowanego pelletu drzewnego, pelletu ze słomy, tarcicy sosnowej, brykietu drzewnego oraz biomasy drzewnej.

Mamy kontrolę nad produktem od momentu jego powstania aż do trafienia do rąk naszych klientów. Proces prodykcji naszego pelletu podlega wnikliwej kontroli, począwszy od etapu selekcji surowca, poprzez granulację i skończywszy na pakowaniu. To sprawia, że nasze produkty są najwższej, powtarzalnej jakości, potwierdzonej badaniami i testami laboratoryjnymi. Nasi klienci mają pewność, że zamówiony przez nich towar będzie nie tylko świetnej jakości, ale również wyprodukowany w zgodzie z naturą.

Produkowany przez nas pellet drzewny, dzięki szerokiej bazie logistyczno-spedycyjnej, dostarczamy bezpośrednio pod wskazany przez klienta adres. Zapewniamy sprawną i terminową dostawę, aby ułatwić i maksymalnie skrócić proces zakupowy. Dzięki kompleksowej ofercie dostawy, mamy pewność, że zamówiony przez naszych klientów pellet dotrze szybko i w nienaruszonym stanie.

MEHR SEHEN

Pellet ENplus A1 - pewny sposób na ekologiczne ogrzewanie

Jednym z głównych oferowanych przez nas produktów jest pellet drzewny, dostępny w dwóch wariantach - Excellent Selection oraz Premium Selection. Do ich produkcji wykorzystywane są trociny powstałe przy przetarciu drewna w naszym tartaku w Chociwlu, dzięki czemu w pełni wykorzystujemy dostępny surowiec drzewny. Pellet Excellent i Premium Selection produkowane są z czystej trociny, bez jakichkolwiek dodatków, co oznacza że są narutalne i ekologiczne.

Oferowany przez nas pellet pozytywnie przeszedł procedurę certyfikacji ENplus A1, która potwierdza zgodność produktu z europejskimi normami jakości pelletu. To ekologiczne paliwo świetnie sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak i podczas ogrzewania obiektów użyteczności publicznej. Nasz pellet drzewny cechuje bardzo wysoka kaloryczność, dzięki czemu jest bardziej wydajny niż pellet o gorszych parametrach. Dodatkowo, ilość wytworzonego podczas spalanie popiołu jest znikoma, co przekłada się na wygodę w użytkowaniu pieca na pellet, a ewentualny można z powodzeniem wykorzystać jako nawóz do roślin lub trawnika. Wybierając nasze produkty, korzystają na tym nie tylko nasi klienci, lecz również planeta.

HERSTELLUNG

ausgewähltes Rohmaterial
Qualifizierte Mitarbeiter
Moderne Herstellungsverfahren
Höchste Produktqualität
MEHR SEHEN

Kluczowe elementy oferty produkcji pelletu

W naszej ofercie znajduje się nie tylko najlepszy pellet produkowany z drewna, ale również pellet ze słomy. Oferujemy m.in. pellet ściółkowy marki OnDry, czyli specjalny rodzaj pelletu ze słomy, który wykorzystuje się w hodowli zwierząt. Do produkcji pelletu ściółkowego wykorzystujemy wyłącznie wyselekcjonowaną słómę zbóż, pozyskowaną z lokalnych gospodarstw, dzięki czemu jest on w pełni dostosowany do wymagań zwierząt hodowlanych. Proponujemy kilka rodzajów pelletu ściółkowego: dla koni (z dodatkiem rzepaku, co zniechęca zwierzęta do spożycia pelletu), drobiu, bydła i trzody chlewnej.

W ofercie Biomasa Partner Group SA znajduje się również pellet ze słomy na cele energetyczne, który świetnie sprawdza się w ciepłowniach, elektrowniach oraz innych obiektach przemysłowych, gdzie potrzebna jest wysoka wydajność opału, dostępna w ekonomicznej cenie. Nasz pellet energetyczny ze słomy, jako czyste, ekologiczne, wydajne i tanie paliwo trafia głównie do dużej energetyki zawodowej w Polsce.

Pellet ze słomy produkujemy także w wersji do biogazowni rolniczych. Nasz wysokiej jakości pellet ze słomy to również efektywny i wydajny substrat, który z powodzeniem używany jest jako paliwo w biogazowniach rolniczych, gdzie skutecznie zastępuje kiszonki.

Brykiet drzewny - doskonała alternatywa dla drewna

Ekologiczne paliwo to nie tylko pellet wykonany z drewna lub słomy, ale także brykiet drzewny. Producent Biomasa Partner Group również ma go w swojej ofercie. Brykiet wytwarzany jest wyłącznie z wiórów, trocin i zrębków drewna, bez użycia żadnych substancji wiążących, przez co jego spalanie jest w pełni ekologiczne. Świetnie sprawdza się w kominkach oraz piecach kaflowych, dlatego ich wartość opałowa jest bezcenna. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż klasyczne drewno, gdyż jest produktem o wysokiej kaloryczności i pozwala na osiągnięcie lepszej wydajności. Dodatkowo po jego spaleniu pozostaje niewielka ilość popiołu.

Tarcica sosnowa od sprawdzonego producenta

W tartaku w Chociwlu, produkujemy wysokiej jakości tarcicę, którą można wykorzystać do produkcji wszelkich wyrobów drewnianych, takich jak meble czy stolarka okienno-drzwiowa. Dbamy, aby oferowana przez nas tarcica wykonana z drewna sosnowego spełniała najwyższe wymagania klientów, dlatego na każdym etapie produkcji przestrzegamy wymogów i zasad certyfikatu FSC(R) W naszej ofercie znajdują się różne rodzaje tarcicy - główna, boczna oraz nieobrzynana, zarówno mokra jak i sucha, dzięki czemu jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Biomasa drzewna jako źródło oze

Oferujemy również różnego rodzaju biomasę drzewną, czyli trociny, zrębki papiernicze oraz korę, które powstają podczas obróbki drewna w naszym tartaku. Biomasa drzewna jest jednym z najważniejszych źródeł odnawialnej energii i stanowi alternatywę dla paliw kopalnych. Wykorzystanie biomasy drzewnej jako źródła energii przyczynia się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i poprawy jakości powietrza.

Biomasa Partner Group - nie tylko producent ekologicznego opału

Jako producent najwyższej jakości wyrobów z drewna oraz słomy, dbamy również o ich szybkie oraz bezpieczne dostarczenie do klienta. W tym celu powstał dział specjalizujący się w obszarze: transportu, spedycji i logistyki (TSL). Wieloletnie doświadczenie w organizowaniu logistyki i transportu naszych produktów, pozwoliło nam na nawiązanie współpracy z wieloma sprawdzonymi przewoźnikami. Dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko wysłać zamówiony towar, zapewnić jego terminową dostawę, a także zadbać o bezpieczeństwo w trakcie transportu. Nasze usługi spedycyjne już obejmują całą Europę i ciągle powiększają swój zasięg.

Doskonałym potwierdzeniem wysokiej jakości oferowanych przez nas usług jest certyfikat TCF Elite przyznawany wyłącznie najlepszym firmom z branży TSL. Zamawiając nasze produkty można mieć pewność, że nie tylko dołożymy najwyższych starań, aby spełniały one wszelkie normy, lecz również zadmaby, żeby w nienaruszonym stanie dotarły na wskazane przez klienta miejsce.

Pellet drzewny - producent zawsze w zgodzie z naturą

Chcemy dostarczać naszym klientom towary jak najwyższej jakości, jednak równie ważnym celem jest dla nas troska o środowisko naturalne. Od początku istnienia firmy staramy się w jak największym stopniu ograniczać negatywny wpływ na środowisko - zarówno poprzez dostarczanie ekologicznych produktów, jak i w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego korzystamy wyłącznie z drewna pozyskanego z lasów zarządzanych w odpowiedzialny sposób, jak i wykorzystujemy każdy fragment surowca (np. do produkcji pelletu używamy trocin powstałych w trakcie obróbki drewna w naszym tartaku oraz sprzedajemy biomasę drzewną z naszych zakładów produkcyjnych). Na codzień natomiast wykrorzystujemy energię elektryczną pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł, a także ograniczamy zużycie wody i plastiku. Bądź w zgodzie z naturą i wybierz ofertę Biomasa Partner Group SA!

Biomasa TSL

Spedition – Biomasa TSL

Das 2015 gegründete Unternehmen entwickelt dynamisch Dienstleistungen für Spedition, Logistik sowie Transport im In- und Ausland. Fachkenntnis, schnelles Handeln, Sorgfalt und Zuverlässigkeit gehören zu unseren Stärken, was mit dem TCF-Zertifikat 2017 bestätigt wurde.

MEHR SEHEN
Telefon: + 48 (63) 245 59 29 biuro@biomasapartner.pl