Czym są zrębki defibracyjne?
Zrębki defibracyjne to rodzaj rozdrobnionej biomasy powstającej w wyniku mechanicznej obróbki drewna. Jest to produkt uboczny przemysłu tartacznego. Uzyskiwane w naszym zakładzie przetwórstwa drzewnego ekologiczne zrębki defibracyjne, to zrębki sosnowe pochodzące z polskich lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki leśnej.
Zrębki defibracyjne – zastosowanie
Zrębki defibracyjne znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach m.in.:
-
produkcja płyt drewnopochodnych – zrębki defibracyjne są jednym z głównych surowców do produkcji płyt wiórowych;
-
paliwo do kotłów – zrębki są wykorzystywane jako ekologiczne paliwo w instalacjach grzewczych i przemysłowych.
Jakość zrębek defibracyjnych
Jakość zrębek defibracyjnych zależy przede wszystkim od zawartości zanieczyszczeń, wielkości frakcji oraz wartości opałowej. W Biomasa Partner Group dbamy o to, aby nasza zrębka spełniała najwyższe standardy jakościowe, dzięki czemu nasi klienci otrzymują produkt zgodny z ich wymaganiami i oczekiwaniami.
Wartość opałowa zrębek defibracyjnych wynosi od 7 do 14 MJ/kg, a średnio przyjmuje się około 10 MJ/kg. Co więcej, zawartość popiołu stanowi zaledwie od 0,6 do 1% suchej masy. Wilgotność waha się w przedziale od 20% do 60%.
W naszej ofercie znajduje się także zrębka papiernicza.
Wartość opałowa zrębków wynosi 7-14 MJ/kg (średnio przyjmuje się 10 MJ/kg), wilgotność 20-60%, a zawartość popiołu stanowi od 0,6 do 1,5% suchej masy.