Witamy na stronie internetowej Biomasa Partner Group
Zadzwoń do nas: (+48) 63 245 59 29

Przyszłość sektora biopaliw – brykiet coraz bardziej popularny

Brykiet jest to materiał opałowy będący mieszanką składników takich jak: trociny, torf czy miał węglowy sprasowanych pod wysokim ciśnieniem. Często do brykietu dodawane jest lepiszcze czyli substancja działająca podobnie jak klej, która zespala brykiet. Wprawdzie brykiet może mieć różne kształty, jednak najbardziej popularny jest brykiet w kształcie kostki RUF. Coraz częściej jest stosowany jako materiał opałowy lub rozpałka także w gospodarstwach domowych. Popularne są brykiety wykonane z wszelkiego rodzaju odpadów produkcji rolniczej. Dzięki temu uzyskuje się ekologiczną i tanią energię, oraz zmniejsza emisję toksycznych substancji do środowiska.

Brykiet, który znajduje się w naszej ofercie, to wysokiej jakości materiał opałowy, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Można go stosować w kominkach, piecach i kotłach, zapewniając wydajne ogrzewanie. Produkt jest w pełni ekologiczny. Został stworzony z mieszanki trocin drzew, do których spajania nie zostały użyte żadne sztuczne substancje wiążące. Dzięki temu jest przyjazny środowisku, ale również bezpieczny dla ludzi.

Wszędzie tam, gdzie dotychczas stosowano węgiel, drewno czy tzw. ekogroszek, brykiet RUF sprawdzi się znakomicie, zapewniając wysoką temperaturę przy niskiej emisji popiołu. Kolejnymi zaletami brykietu są: łatwość rozpalania, utrzymywanie wysokiej temperatury przez długi czas oraz niski poziom emisji dymu wynikający ze stosowania podczas produkcji wysokiej jakości naturalnego surowca. Biorąc pod uwagę wszystkie plusy brykietu, nie dziwi szybko rosnąca popularność tego biopaliwa.

Galeria
Wróć do listy artykułów
Tel.: + 48 (63) 245 59 29 biuro@biomasapartner.pl