Witamy na stronie internetowej Biomasa Partner Group
Zadzwoń do nas: (+48) 63 245 59 29

Biomasa Partner Group na VIII edycji Forum Biomasy i Pelletu w Ciepłownictwie i Energetyce – stałego corocznego spotkania uczestników rynku biomasy na cele energetyczne

W dniach 21-22 marca 2019 r. w Elblągu odbyła się kolejna edycja Forum Biomasy i Pelletu w Ciepłownictwie i Energetyce, w której nie mogło zabraknąć i nas. Tegoroczne wiosenne spotkanie było już VIII edycją tego wydarzenia, w którym udział wzięło ponad 150 osób.

Nasza tegoroczna prelekcja poruszała temat kształtowanie się cen, dostępności surowca oraz polityki kontraktacji biomasy. „80% drewna pozyskanego z lasów przeznaczone jest do tartaków a pozostałe 20% na cele papiernicze, meblarskie, energetyczne itd.; z czego tylko 11% trafia do producentów pelletu” – mówił Dawid Jakubowski  - Dyrektor ds. sprzedaży biomasy w Biomasa Partner Group.

Nasz kolega omawiał również nowe przepisy prawa z lipca 2018 dotyczące zmiany ustawy o odpadach. Nowe regulacje, traktujące pozostałości z przerobionego drewna z tartaków nie jako produkty uboczne a jako odpady drzewne, wiążą się z szeregiem zmian i obowiązków.

Forum Biomasy
Wróć do listy artykułów
Tel.: + 48 (63) 245 59 29 biuro@biomasapartner.pl