Witamy na stronie internetowej Biomasa Partner Group
Zadzwoń do nas: (+48) 63 245 59 29

Najlepszy sposób na ogrzewanie domu jednorodzinnego

Wielu inwestorów już na etapie wyboru działki budowlanej zadaje sobie pytanie: Czym ogrzewać dom? Gaz ziemny, pompa ciepła, a może pellet? Aby korzystać z gazu ziemnego niezbędne jest podłączenie domu do sieci gazowej oraz wykonanie przyłączy i instalacji gazowej wewnątrz domu. Nie obejdzie się też bez złożenia odpowiednich wniosków w gazowni i zatrudnienia instalatora. Alternatywą wydaje się być pompa ciepła, jednak to wciąż kosztowne rozwiązanie zarówno jeśli chodzi o zakup samej pompy jak i jej instalacja, a inwestycja zwraca się dopiero po kilku latach. Najlepszym, najwygodniejszym i w pełni ekologicznym rozwiązaniem, w przypadku ogrzewania domu jednorodzinnego, jest pellet, który jako opał należący do grupy paliw odnawialnych, nazywany jest „zielonym węglem”. Ze względu na doskonałe właściwości energetyczne, wysoką wygodę użytkowania i biologiczną neutralność jest uznawany za jedno z najbardziej efektywnych, ekonomicznych i praktycznych źródeł energii.

ZALETY PELLETU

Jedną z najważniejszych jego zalet jest niski koszt ogrzewania. Cena pelletu jest zbliżona do cen węgla, jednak jest on o wiele bardziej wydajny w użytkowaniu dzięki sprawności kotłów pelletowych. Co więcej, przy stosowaniu tego biopaliwa oszczędzamy czas – jeżeli zbiornik będzie dobrany prawidłowo, wtedy zasyp granulatu wystarczy wykonać raz w tygodniu. Przy spalaniu pelletu z Certyfikatem Din Plus /EN Plus A1 uzyskujemy niewielką ilość popiołu − ok. 5 kg z 1 tony pelletu, który możemy wykorzystać jako nawóz w ogródku. Pellet jest także wygodny w przechowywaniu i stosowaniu. Niewątpliwą zaletą jest też czystość tego biopaliwa. Pellet to idealne rozwiązanie dla oczekujących prawie bezobsługowości i czystości – nie brudzi i ma przyjemny zapach. Kocioł na pellet to koszt w okolicach 8-10 tys. zł, a koszt wytwarzanego ciepła jest zbliżony do ceny ogrzewania gazem ziemnym, przy założeniu, że dobry pellet kosztuje ok. 900-950 zł/t.

JAKI PELLET WYBRAĆ?

Odpowiedź pozostaje niezmienna: certyfikowany pellet od sprawdzonego producenta. Posiadanie certyfikatów EN Plus oraz DIN Plus świadczy o najwyższej jakości pelletu. Certyfikaty są gwarantem powtarzalnej jakość produktu i bezpieczeństwa eksploatacji kotła na pellet.

Zakup pelletu, który nie jest certyfikowany wiąże się z ryzykiem m.in. uszkodzenia kotła na pellet czy nieosiągnięcia mocy potrzebnej do ogrzania budynku.

Firma Biomasa Partner Group jako wiodący producent i preferowany dostawca ekologicznego i certyfikowanego pelletu drzewnego En Plus A1 i Din Plus ma w swojej ofercie najwyższej jakości pellety: Excellent Selection i Premium Selection.

Pellet Excellent Selection został stworzony z myślą o najbardziej wymagających klientach. Do produkcji wykorzystano specjalnie wyselekcjonowane suche trociny drzew iglastych. Pellet Excellent wyróżnia bardzo wysoka wartość opałowa oraz znikoma ilość popiołu.

Parametry techniczne pelletu Excellent Selection:

 • Zawartość wilgoci całkowitej  <10%
 • Zawartość popiołu  <0,3%
 • Wartość opałowa  >18,5 MJ/kg
 • Gęstość nasypowa  >650 kg/m³
 • Zawartość frakcji drobnej (pyłu w worku)  ≤0,5%
 • Wytrzymałość mechaniczna  >98,5%

Zalety pelletu Excellent Selection:

 1. Bardzo wysoka jakość – do produkcji wykorzystano specjalnie wyselekcjonowane, suche trociny drzew iglastych.
 2. Wysoka kaloryczność i bardzo jasna barwa.
 3. Ilość popiołu, która pozostaje po spaleniu – poniżej 3 kg z każdej spalonej tony.
 4. Nie zawiera substancji szkodliwych i nie emituje uciążliwych i przykrych dla człowieka zapachów.
 5. Czysty w użytkowaniu – nie brudzi pomieszczeń jak inne paliwa stałe, takie jak węgiel np. ekogroszek, koks czy miał węglowy.
 6. Jego walory doceniło już nie tylko wielu użytkowników pieców na pellet, ale również sami producenci kotłów.

Przy produkcji pelletu Premium Selection wykorzystuje się wyselekcjonowane czyste trociny drzew iglastych. Jego wysoka kaloryczność i niska ilość popiołu pozwalają na uzyskanie większej ilości ciepła z 1 tony pelletu.

Parametry techniczne pelletu Premium Selection:

 • Zawartość wilgoci całkowitej <10%
 • Zawartość popiołu 0,5-0,6%
 • Wartość opałowa >18,3 MJ/kg
 • Gęstość nasypowa >650 kg/m³
 • Zawartość frakcji drobnej (pyłu w worku) ≤0,5%
 • Wytrzymałość mechaniczna >98,5%

Zalety pelletu Premium Selection:

 1. Wyróżnia się wysoką jakością – przy jego produkcji wykorzystuje się wyłącznie wyselekcjonowane trociny.
 2. Jego wysoka kaloryczność i niska ilość popiołu – poniżej 6 kg z każdej spalonej w kotle tony – pozwalają na uzyskanie większej ilości ciepła z 1 tony pelletu.
 3. Producenci kotłów rekomendują pellet Premium Selection jako najlepszy materiał opałowy, a stosowanie go pozwala zachować warunki gwarancji kotła.
 4. Sprzedawany jest m.in. w praktycznych – 15 kg opakowaniach, ale również w Big Bagach oraz luzem.
 5. Posiadane certyfikaty gwarantują wysoką jakość i powtarzalność produktu w każdej partii.
Wróć do listy artykułów
Tel.: + 48 (63) 245 59 29 biuro@biomasapartner.pl