Witamy na stronie internetowej Biomasa Partner Group
Zadzwoń do nas: (+48) 63 245 59 29

Czy każdy pellet jest naturalny i ekologiczny? NIE!

Zanieczyszczenie atmosfery to jeden z głównych problemów dzisiejszej ekologii - oddychamy powietrzem, którego zanieczyszczenie znacznie przekracza przyjęte normy. Orężem w walce ze smogiem są przede wszystkim ekologiczne sposoby ogrzewania domu i mieszkań, w tym coraz częściej wybierany - pellet.

Jednak czy każdy pellet jest w pełni naturalny i ekologiczny?

Niestety nie. Coraz częściej na rynku można znaleźć przypadki podrabianego pelletu, zawierającego m.in. odpady poprodukcyjne z zakładów meblarskich, sklejki, zmielone płyty MDF oraz zanieczyszczonego szkodliwymi żywicami. Dla niektórych użytkowników pieca na pellet jest on pozornie atrakcyjny, ponieważ jego cena jest dużo niższa niż pełnowartościowego i certyfikowanego pellet drzewnego najwyższej jakości. Zapominają jednak, że zakup pelletu o niewiadomym składzie, który nie jest certyfikowany, wiąże się z ryzykiem:

  • uszkodzenia kotła na pellet,
  • dużą ilością popiołu,
  • problemem z rozpaleniem pelletu w palniku,
  • brakiem możliwości osiągnięcia pożądanej temperatury,
  • powstania zgorzeli.

Dlatego kupując pellet powinniśmy sprawdzić jego producenta oraz to czy pellet posiada certyfikat i jaki jest jego skład.

Produkowany przez Biomasa Partner Group pellet drzewny jest w pełni ekologiczny – nie zawiera substancji szkodliwych, nie emituje uciążliwych i przykrych dla człowieka zapachów, a popiół powstały po spaleniu pelletu można wykorzystać jako nawóz do trawnika lub ogródka. Jest produktem o tzw. „zerowej emisji CO2” – ilość CO2, która powstaje podczas spalania pelletu jest równa ilości dwutlenku węgla, którą pobierają rosnące drzewa podczas procesu fotosyntezy.

Oferowany przez Biomasa Partner Group pellet drzewny, charakteryzuje się bardzo dobrą kalorycznością oraz niewielką ilość wytworzonego w trakcie spalania popiołu, co przekłada się na wygodę w użytkowaniu pieca na pellet.

Aby dowiedzieć się z czego dokładnie produkowany jest nasz pellet, zerknij na poniższą grafikę:

 

Wybieraj świadomie, aby w pełni cieszyć się ekologicznym ciepłem w swoim domu.

 

Wróć do listy artykułów
Tel.: + 48 (63) 245 59 29 biuro@biomasapartner.pl