Witamy na stronie internetowej Biomasa Partner Group
Zadzwoń do nas: (+48) 63 245 59 29

NAJBARDZIEJ INNOWACYJNY PELLET DRZEWNY W POLSCE

Wood Trade rozpoczął produkcję najbardziej innowacyjnego pelletu drzewnego w Polsce

Spółka Wood Trade, będąca wspólnym przedsięwzięciem firm Biomasa Partner Group SA, Hamar A.M. Benedykcińscy Sp. Jawna oraz sfinansowana we współpracy z holdingiem INWE w ramach WT Invest Sp. z o.o., ogłasza uruchomienie produkcji innowacyjnego pelletu drzewnego w miejscowości Bytnica (woj. lubuskie). Opracowana przez Wood Trade nowoczesna technologia produkcji ma na celu wprowadzenie innowacyjnego produktu, spełniającego najwyższe europejskie normy i parametry jakościowe, co nie tylko zwiększy podaż oferowanego na rynku pelletu drzewnego, ale również przyczyni się do wykorzystania dotychczas niezagospodarowanego surowca.

Autorskie wykorzystanie technologii

 

Innowacyjność procesowa zakładu w Bytnicy polega zarówno na produkcji pelletu wzbogaconego
o naturalne i ekologiczne dodatki mające istotny wpływ na poprawę parametrów produktu, jak i na wytwarzaniu pelletu z dotychczas niewykorzystywanego na ten cel surowca. Proces dozowania dodatków oraz doboru surowca do produkcji jest własnym, autorskim rozwiązaniem Wood Trade, ujętym w zgłoszeniu patentowym.

 

– Spółka Wood Trade jest właścicielem praw własności intelektualnej, związanej z realizacją projektu oraz patentu nr 237071, dotyczącego zestawu urządzeń do powstawania pelletu. W zgłoszeniu patentowym opisano innowacyjny proces produkcji pozwalający na precyzyjne aplikowanie dodatków wzbogacających pellet. Efektem realizacji projektu w ramach opatentowanego rozwiązania, było stworzenie innowacyjnej linii technologicznej ze specjalnym modułem sitowym, dzięki któremu wyselekcjonowany surowiec wzbogacany naturalnymi dodatkami, wpływa znacząco na podwyższenie parametrów technicznych innowacyjnego pelletu – Andrzej Kaszczyński, Prezes Zarządu Biomasa Partner Group SA.    

W ramach realizacji projektu, Spółka Wood Trade współpracowała z Uniwersytetem Przyrodniczym
w Poznaniu, Instytutem Technologii Drewna oraz Instytutem Nafty i Gazu. Nasza współpraca
z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu dotyczyła m.in. założeń projektowych, a kluczowe dla projektu badania były realizowane w laboratoriach uniwersytetu. Instytut Technologii Drewna wspierał Wood Trade w zakresie badań jakości surowca, a INiG prowadził szeroko zakrojone badania naturalnych, ekologicznych dodatków wzbogacających pellet – Magdalena Rosiak, V-ce Prezes Zarządu, Dyrektor Zarządzająca w Biomasa Partner Group SA. 

Zaangażowanie w ochronę środowiska

Misja Spółki Wood Trade odzwierciedla zaangażowanie na rzecz szeroko rozumianej ekologii, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. W ramach misji został wyznaczony priorytet, jakim jest nieustanna ochrona środowiska naturalnego, umacnianie więzi z naturą oraz pełniejsze wykorzystanie jej bogactw.

– Naszym celem, od początku powstania Spółki, było opracowanie nowego produktu – wzbogaconego
o dodatki pelletu drzewnego, produkowanego z dotychczas niezagospodarowanego surowca. Podejmując ten wysiłek, chcemy wnieść swój wkład na rzecz troski o środowisko naturalne. Wierzymy, że nasze działania przyniosą wymierne korzyści w postaci zwiększonej świadomości ekologicznej oraz w znaczny sposób wpłyną na ograniczanie dewastacji środowiska naturalnego
– Mariusz Benedykciński, Prezes Zarządu firmy Hamar.

 

Innowacyjny pellet drzewny, produkowany w zakładzie w Bytnicy, spełnia wymagania konsumentów pod względem jakości i kaloryczności, będąc jednocześnie przyjaznym dla środowiska. Dzięki opracowaniu nowej technologii, uzyskany produkt posiada następujące cechy:

  • niska zawartość popiołu,
  • wysoka wartość opałowa,
  • wyższa wytrzymałość mechaniczna,
  • najwyższa jakość dzięki zastosowaniu naturalnych dodatków.

***

Dodatkowe informacje:

Korzenie biznesowe Spółki Wood Trade wywodzą się z przemysłu drzewnego – jest ona wspólnym przedsięwzięciem firm Biomasa Partner Group SA oraz Hamar A.M. Benedykcińscy, współfinansowanym przez WT Invest z Grupy INWE. Zdobyte przez przedsiębiorstwa wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji, dostęp do surowca, znajomość branży i rynku, nawiązane relacje biznesowe oraz wysoki poziom kompetencji, stanowią doskonałe podwaliny do dalszego rozwoju Wood Trade.

 

Biomasa Partner Group SA

Jest wiodącym producentem i preferowanym dostawcą: ekologicznego, wydajnego i certyfikowanego pelletu drzewnego En Plus A1 PL 027, pelletu ze słomy: energetycznego, do produkcji biogazu
i ściółkowego, brykietu drzewnego, surowca do produkcji pelletu, biomasy drzewnej na cele energetyczne oraz tarcicy sosnowej, wykorzystywanej do produkcji mebli, okien i innych wyrobów drewnianych. Przedsiębiorstwo konsekwentnie rozwija własne zakłady produkcyjne zlokalizowane
w Runowie Pomorskim, Ząbkowicach Śląskich i Chociwlu. Swoje produkty dostarcza na rynek polski oraz na rynki zagraniczne w całej Europie. Świadczy kompleksowe usługi w zakresie transportu, spedycji
i logistyki.

Hamar A.M. Benedykcińscy

To producent drewnianych wyrobów architektury ogrodowej, drewna konstrukcyjnego, desek podłogowych i boazeryjnych, działający głównie w obszarze rynków eksportowych. Posiada prężnie działające zakłady przetwórstwa drzewnego (tartaki), zlokalizowane w miejscowościach Górzyn, Pocierzyn i Bytnica. Przedsiębiorstwo, dzięki wieloletniej tradycji, posiada ugruntowaną pozycję na rynku wyrobów z drewna.

 

 

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z:

Kontakt medialny

Ludwika Przybylska

Marketing Manager

Biomasa Partner Group SA

Tel. +48 665 712 753 | e-mail: ludwika.przybylska@biomasapartner.pl

Kontakt handlowy

Agata Dobroszewska

Commercial Director

Biomasa Partner Group SA

Tel. +48 530 921 166 | e-mail: agata.dobroszewska@biomasapartner.pl

 

Wróć do listy artykułów
Tel.: + 48 (63) 245 59 29 biuro@biomasapartner.pl